Pielęgnacja biżuterii

  1. Zdejmuj biżuterię przed myciem rąk i kąpielą- Mosiądz jest metalem, który wskutek kontaktu z wodą traci swój jasny, złoty kolor. Dlatego tak ważne jest aby pamiętać o zdejmowaniu biżuterii przy każdym kontakcie
  2. Stosuj kosmetyki przed założeniem biżuterii, szczególnie uważaj na perfumy/ kosmetyki zawierające alkohol
  3. Nosząc biżuterię, unikaj kontaktu z substancjami chemicznymi
  4. Chroń biżuterię przed szarpnięciami, uderzeniami i zgnieceniem
  5. Zdejmuj biżuterię przed uprawianiem sportu, wykonując czynności domowe i pójściem spać
  6. Przechowuj biżuterię w przeznaczonych do tego opakowaniach

Biżuteria z mosiądzu patynowanego z czasem, nawet przy prawidłowym użytkowaniu, będzie nabierać szlachetnej barwy starego złota .Jest to naturalny proces, który zachodzi w rezultacie reakcji metalu z powietrzem. Biżuterię można odświeżyć poprzez profesjonalne czyszczenie w naszej pracowni.

 

Biżuteria z mosiądzu posrebrzanego i pozłacanego z czasem, nawet przy prawidłowym użytkowaniu, będzie nabierać szlachetnej barwy starego srebra lub złota. Można ją odświeżyć przemywając letnią wodą z naturalnym mydłem i przecierając do sucha ściereczką flanelową. Nie stosujemy ściereczek do czyszczenia srebra i złota nasączonych substancjami chemicznymi.


Nasza biżuteria jest wykonywana ręcznie, co sprawia, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Dlatego też niewielkie różnice i nieregularności są nieodłącznym elementem naszych produktów.

 

Naszej Pracowni można zlecić czyszczenie oraz naprawienie biżuterii. Zapraszamy!

PROJEKTUJEMY I WYKONUJEMY BIŻUTERIĘ OSOBISTĄ Z PRZESŁANIEM